To tekst dla wszystkich osób, które uważają z jakichś względów, że mamy do czynienia z ograniczeniem prowadzenia sklepu jedynie do sprzedaży. Sprzedaż owszem stanowi coś ważnego, jednocześnie nie jest w stanie nic zagwarantować, bo by do niej doszło spełnić trzeba bardzo wiele różnych innych przesłanek oraz warunków. Co więcej, trzeba tu zapamiętać, że mamy do czynienia z procesem, który ma niejako ciągły charakter,. Bo przecież to, że mamy jakieś tam godziny otwarcia nie znaczy wcale, że to są godziny, w których zajmujemy się biznesem.

O nie, to raczej jest kwestia tego, że będziemy tutaj mieć do czynienia z bardzo wieloma czynnikami, które będą mogły się poprzekładać potem na faktycznie dobrą organizację biznesowych działań. Jeszcze jedna ważna sprawa – nie jest ważne na ile będziemy się tutaj starali koncentrować na jednym aspekcie. Ważnej est bardziej to, dlaczego chcemy sobie konkretnie ogarnąć wszystkie aspekty. Właśnie – jaki jest cel dla którego chcemy sklep prowadzić? Czy chodzi tylko o zysk czy o jakieś kwestie wykraczające poza generowanie finansów? Bo jeśli tak, no to trzeba sobie powiedzieć jasno, nie jest tajemnicą, że ci którzy patrzą tylko w kategoriach zysku, przyjmują raczej tendencję krótkowzroczną i raczej nie będziemy się tu mieli nad czym zastanawiać, gdzie patrząc tylko na zyski łatwo jest zignorować różne inne aspekty. Ludzie przychodzą do nas zaspokoić jakąś potrzebę i rozwiązać problem, a tak naprawdę trzeba sobie powiedzieć bardzo szczerze i konkretnie, że będziemy tu mogli naprawdę konkretnie sobie wszystko załatwić.

Co więcej, w prowadzeniu sklepu pamiętajmy też o tym, że będziemy mieli do czynienia z bardzo konkretnymi rzeczami, które będą się przekładały na bardzo, ale to bardzo dobre efekty. Biznes to jest szerokie działanie, nie można być skoncentrowanym na jednym elemencie, bo takie podejście sprawia raczej, że całą energię będziemy kumulować na jednym wąskim aspekcie, co też będzie sobie mogło znaleźć odbicie w innych sferach. Jedno jest pewne – nie można ewidentnie powiedzieć, że prowadzenie sklepu będzie zajęciem idealnie sprawdzającym się dla każdego kto chce się tego podjąć, co to to nie. Ale z drugiej strony też można będzie sobie zawsze jakoś zorganizować pracę tak, byśmy mogli się skupić na tym co naprawdę najważniejsze i niczego nie przeoczyć. To kwestia dobrej organizacji oraz nabycia doświadczenia, któe pozwala nam na zachowanie pełnej kontroli.